TNPU080533K0BZEN00
Mfr.Part #
TNPU080533K0BZEN00
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES SMD 33K OHM 0.1% 1/8W 0805
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Reach Compliance Code :
Unknown
Packing Method :
TR, 7 INCH
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION, RATED AC VOLTAGE (V): 150
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Resistance :
33kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPU
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Published :
Construction :
Chip
Factory Lead Time :
15 Weeks
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Pbfree Code :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Surface Mount :
yes
Composition :
Thin Film
Vishay / Dale TNPU080533K0BZEN00
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPU Series, Thin Film, 33kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C