TNPU0805210KAZEN00
Mfr.Part #
TNPU0805210KAZEN00
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES SMD 210K OHM 0.05% 1/8W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Published :
Factory Lead Time :
21 Weeks
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Max Power Dissipation :
125mW
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
AEC-Q200
Height :
558.8μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Width :
1.2446mm
Length :
2.0066mm
Resistance :
210kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Tolerance :
±0.05%
Series :
TNPU
Vishay / Dale TNPU0805210KAZEN00
TNPU Series, Thin Film, 210kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~125°C