TNPU08051K82AZEN00
Mfr.Part #
TNPU08051K82AZEN00
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES SMD 1.82KOHM 0.05% 1/8W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
2.0066mm
Max Power Dissipation :
125mW
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
1.82kOhms
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Thin Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
1.2446mm
Height :
558.8μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Published :
Factory Lead Time :
15 Weeks
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Vishay / Dale TNPU08051K82AZEN00
TNPU Series, Thin Film, 1.82kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~125°C