TNPU08051K62BZEN00
Mfr.Part #
TNPU08051K62BZEN00
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES SMD 1.62K OHM 0.1% 1/8W 0805
Tolerance :
±0.1%
ROHS3 Compliant
Length :
2.0066mm
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
1.2446mm
Resistance :
1.62kOhms
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
125mW
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
558.8μm
Vishay / Dale TNPU08051K62BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 1.62kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C