TNPU0805169RAZEN00
Mfr.Part #
TNPU0805169RAZEN00
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES SMD 169 OHM 0.05% 1/8W 0805
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
558.8μm
Resistance :
169Ohms
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
2.0066mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Width :
1.2446mm
Tolerance :
±0.05%
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Max Power Dissipation :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Series :
TNPU
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Vishay / Dale TNPU0805169RAZEN00
TNPU Series, Thin Film, 169Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~125°C