TNPU0805121RAZEN00
Mfr.Part #
TNPU0805121RAZEN00
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES SMD 121 OHM 0.05% 1/8W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Power Dissipation :
125mW
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height :
558.8μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
121Ohm
Tolerance :
±0.05%
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Vishay / Dale TNPU0805121RAZEN00
TNPU Series, Thin Film, 121Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~125°C