TNPU060375K0BZEN00
Mfr.Part #
TNPU060375K0BZEN00
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES SMD 75K OHM 0.1% 1/10W 0603
AEC-Q200
Length :
1.6mm
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
20 Weeks
Contact Plating :
Tin
Height :
450μm
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Radiation Hardening :
No
Resistance :
75kOhms
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power Rating :
100mW
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
850μm
Vishay / Dale TNPU060375K0BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 75kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C