TNPU0603750RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU0603750RBZEN00
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Published :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
750Ohms
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Factory Lead Time :
6 Weeks
Thin Film
Vishay / Dale TNPU0603750RBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 750Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C