TNPU060364K9BZEN00
Mfr.Part #
TNPU060364K9BZEN00
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES SMD 64.9KOHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
64.9kOhm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION, RATED AC VOLTAGE (V): 75
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
Mounting Feature :
Surface Mount
Composition :
Thin Film
Working Voltage :
75V
Height :
558.8μm
Tolerance :
±0.1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Factory Lead Time :
21 Weeks
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, 7 INCH
Construction :
Chip
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Reach Compliance Code :
Unknown
Max Power Dissipation :
100mW
Vishay / Dale TNPU060364K9BZEN00
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPU Series, Thin Film, 64.9kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C