TNPU0603649RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU0603649RBZEN00
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES SMD 649 OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Resistance :
649Ohms
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
21 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPU
Composition :
Thin Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Vishay / Dale TNPU0603649RBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 649Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C