TNPU060361K9AZEN00
Mfr.Part #
TNPU060361K9AZEN00
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES SMD 61.9K OHM 1/10W 0603
Tolerance :
±0.05%
Height :
558.8μm
Max Power Dissipation :
100mW
Factory Lead Time :
21 Weeks
Width :
838.2μm
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Composition :
Thin Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6002mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
61.9kOhms
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Vishay / Dale TNPU060361K9AZEN00
TNPU Series, Thin Film, 61.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~125°C