TNPU060354K9AZEN00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPU060354K9AZEN00
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 54.9K OHM 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TNPU
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height :
558.8μm
Composition :
Thin Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Number of Terminations :
2
Resistance :
54.9kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.05%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Vishay / Dale TNPU060354K9AZEN00
TNPU Series, Thin Film, 54.9kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~125°C