TNPU060353K6BZEN00
Mfr.Part #
TNPU060353K6BZEN00
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES SMD 53.6KOHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Width :
838.2μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
100mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
53.6kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
6 Weeks
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Series :
TNPU
Length :
1.6002mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Thin Film
Height :
558.8μm
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Vishay / Dale TNPU060353K6BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 53.6kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C