TNPU0603511RAZEN00
Mfr.Part #
TNPU0603511RAZEN00
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES SMD 511 OHM 0.05% 1/10W 0603
Factory Lead Time :
21 Weeks
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Published :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Resistance :
511Ohms
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Vishay / Dale TNPU0603511RAZEN00
TNPU Series, Thin Film, 511Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~125°C