TNPU06034K12BZEN00
Mfr.Part #
TNPU06034K12BZEN00
Description
RES SMD 4.12KOHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
558.8μm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Length :
1.6002mm
Ratings :
AEC-Q200
Max Power Dissipation :
100mW
Supplier Device Package :
Width :
838.2μm
Resistance :
4.12kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Vishay / Dale TNPU06034K12BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 4.12kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C