TNPU0603453RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU0603453RBZEN00
Description
RES SMD 453 OHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
453Ohms
Published :
Factory Lead Time :
49 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Vishay / Dale TNPU0603453RBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 453Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C