TNPU06033K74BZEN00
Mfr.Part #
TNPU06033K74BZEN00
Description
RES SMD 3.74KOHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height :
558.8μm
Supplier Device Package :
Width :
838.2μm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Length :
1.6002mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
3.74kOhms
Factory Lead Time :
6 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
AEC-Q200
Published :
Max Power Dissipation :
100mW
Vishay / Dale TNPU06033K74BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 3.74kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C