TNPU06033K48BZEN00
Mfr.Part #
TNPU06033K48BZEN00
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES SMD 3.48KOHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Power Dissipation :
100mW
Series :
TNPU
Published :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Height :
558.8μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Feature :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
3.48kOhm
Vishay / Dale TNPU06033K48BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 3.48kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C