TNPU06033K16AZEN00
Mfr.Part #
TNPU06033K16AZEN00
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES SMD 3.16K OHM 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
Length :
1.6002mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
558.8μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Factory Lead Time :
49 Weeks
Series :
TNPU
Resistance :
3.16kOhms
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Tolerance :
±0.05%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
100mW
Width :
838.2μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Vishay / Dale TNPU06033K16AZEN00
TNPU Series, Thin Film, 3.16kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~125°C