TNPU060339K0AZEN00
Mfr.Part #
TNPU060339K0AZEN00
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES SMD 39K OHM 0.05% 1/10W 0603
ROHS3 Compliant
Height :
558.8μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Length :
1.6002mm
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
39kOhms
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Width :
838.2μm
Ratings :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.05%
Vishay / Dale TNPU060339K0AZEN00
TNPU Series, Thin Film, 39kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~125°C