TNPU060330K9BZEN00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPU060330K9BZEN00
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 30.9KOHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPU
Composition :
Thin Film
Max Power Dissipation :
100mW
Height :
558.8μm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
30.9kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
838.2μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Factory Lead Time :
21 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Ratings :
AEC-Q200
Length :
1.6002mm
Vishay / Dale TNPU060330K9BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 30.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C