TNPU060329K4AZEN00
Mfr.Part #
TNPU060329K4AZEN00
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES SMD 29.4K OHM 1/10W 0603
Series :
TNPU
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
558.8μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Thin Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Resistance :
29.4kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Width :
838.2μm
Published :
Max Power Dissipation :
100mW
Length :
1.6002mm
Number of Terminations :
2
Vishay / Dale TNPU060329K4AZEN00
TNPU Series, Thin Film, 29.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~125°C