TNPU060328K7BZEN00
Mfr.Part #
TNPU060328K7BZEN00
Description
RES SMD 28.7KOHM 0.1% 1/10W 0603
Thin Film
Height :
558.8μm
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Published :
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Width :
838.2μm
Resistance :
28.7kOhms
0603 (1608 Metric)
Length :
1.6002mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
AEC-Q200
Vishay / Dale TNPU060328K7BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 28.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C