TNPU060320K0AZEN00
Mfr.Part #
TNPU060320K0AZEN00
Description
RES SMD 20K OHM 0.05% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Tolerance :
±0.05%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height :
558.8μm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
20kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
838.2μm
Length :
1.6002mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
100mW
Number of Terminations :
2
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Vishay / Dale TNPU060320K0AZEN00
TNPU Series, Thin Film, 20kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~125°C