TNPU06031K69BZEN00
Mfr.Part #
TNPU06031K69BZEN00
Description
RES SMD 1.69KOHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
0603 (1608 Metric)
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Resistance :
1.69kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Vishay / Dale TNPU06031K69BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 1.69kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C