TNPU06031K18BZEN00
Mfr.Part #
TNPU06031K18BZEN00
Description
RES SMD 1.18KOHM 0.1% 1/10W 0603
1 (Unlimited)
Published :
Resistance :
1.18kOhms
Factory Lead Time :
20 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Vishay / Dale TNPU06031K18BZEN00
TNPU Series, Thin Film, 1.18kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C