TNPU060317K4AZEN00
Mfr.Part #
TNPU060317K4AZEN00
Description
RES SMD 17.4K OHM 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Height :
558.8μm
Length :
1.6002mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Resistance :
17.4kOhms
Width :
838.2μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thin Film
Max Operating Temperature :
125°C
Max Power Dissipation :
100mW
Ratings :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
Vishay / Dale TNPU060317K4AZEN00
TNPU Series, Thin Film, 17.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~125°C