TNPU0603174RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU0603174RBZEN00
Description
RES SMD 174 OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
174Ohms
Length :
1.6002mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Max Power Dissipation :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
TNPU
Vishay / Dale TNPU0603174RBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 174Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C