TNPU060316K9AZEN00
Mfr.Part #
TNPU060316K9AZEN00
Description
RES SMD 16.9K OHM 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
16.9kOhms
Tolerance :
±0.05%
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height :
558.8μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Length :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Width :
838.2μm
Max Operating Temperature :
125°C
Vishay / Dale TNPU060316K9AZEN00
TNPU Series, Thin Film, 16.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~125°C