TNPU0603154RAZEN00
Mfr.Part #
TNPU0603154RAZEN00
Description
RES SMD 154 OHM 0.05% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Length :
1.6002mm
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.05%
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Resistance :
154Ohms
TNPU
Vishay / Dale TNPU0603154RAZEN00
TNPU Series, Thin Film, 154Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~125°C