TNPU0603143RBZEN00
Mfr.Part #
TNPU0603143RBZEN00
Description
RES SMD 143 OHM 0.1% 1/10W 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
21 Weeks
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Length :
1.6002mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Resistance :
143Ohms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Vishay / Dale TNPU0603143RBZEN00
TNPU Series, Thin Film, 143Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C