TNPU0603143RAZEN00
Mfr.Part #
TNPU0603143RAZEN00
Description
RES SMD 143 OHM 0.05% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.05%
Length :
1.6002mm
Max Power Dissipation :
100mW
Published :
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Factory Lead Time :
49 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
143Ohms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
TNPU
Vishay / Dale TNPU0603143RAZEN00
TNPU Series, Thin Film, 143Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~125°C