TNPU060310K5AZEN00
Mfr.Part #
TNPU060310K5AZEN00
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES SMD 10.5K OHM 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Series :
TNPU
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Feature :
Length :
1.6002mm
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Width :
838.2μm
Max Power Dissipation :
100mW
Resistance :
10.5kOhms
Factory Lead Time :
6 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
558.8μm
Vishay / Dale TNPU060310K5AZEN00
TNPU Series, Thin Film, 10.5kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~125°C