TNPU04024K02BZEP00
Mfr.Part #
TNPU04024K02BZEP00
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
TNPU0402 4K02 0.1% T-16 EP1 E3
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Series :
TNPU e3
Product Status :
Active
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Features :
Resistance :
4.02 kOhms
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
Package :
Digi-Reel?
Failure Rate :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Vishay / Dale TNPU04024K02BZEP00
TNPU e3 Series, Thin Film, 4.02 kOhms, 0.063W, 1/16W, ±0.1%, -55°C ~ 125°C