TNPU04023K30BZEP00
Mfr.Part #
TNPU04023K30BZEP00
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
TNPU0402 3K3 0.1% T-16 EP1 E3
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series :
TNPU e3
Number of Terminations :
2
Failure Rate :
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Supplier Device Package :
Package :
Digi-Reel?
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Resistance :
3.3 kOhms
Product Status :
Active
Vishay / Dale TNPU04023K30BZEP00
TNPU e3 Series, Thin Film, 3.3 kOhms, 0.063W, 1/16W, ±0.1%, -55°C ~ 125°C