TNPU040230K1BZEP00
Mfr.Part #
TNPU040230K1BZEP00
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
TNPU0402 30K1 0.1% T-16 EP1 E3
Stock
954
In Stock :
954
Series :
TNPU e3
Tolerance :
±0.1%
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
30.1 kOhms
Failure Rate :
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Supplier Device Package :
0402
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Product Status :
Active
Package :
Digi-Reel?
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Composition :
Thin Film
Vishay / Dale TNPU040230K1BZEP00
TNPU e3 Series, Thin Film, 30.1 kOhms, 0.063W, 1/16W, ±0.1%, -55°C ~ 125°C