TMK325AB7106MM-T
Mfr.Part #
TMK325AB7106MM-T
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 10UF 25V X7R 1210
Temperature Characteristics Code :
X7R
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
28 Weeks
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
25V
ROHS3 Compliant
Published :
Thickness (Max) :
0.106 2.70mm
ECCN Code :
EAR99
Multilayer :
yes
Halogen Free :
Halogen Free
Temperature Coefficient :
X7R
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mount :
Surface Mount
Thickness :
2.6924mm
Capacitance :
10μF
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Datasheets
TMK325AB7106MM-T
TAIYO YUDEN TMK325AB7106MM-T
M 10μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
TMK325AB7106MM-T Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 25V allows it to function.
TMK325AB7106MM-T Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V