TMK316AB7106ML-T
Mfr.Part #
TMK316AB7106ML-T
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 10UF 25V X7R 1206
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Depth :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
X7R
ECCN Code :
EAR99
ROHS3 Compliant
Multilayer :
yes
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Characteristics Code :
X7R
Height :
1.6mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Capacitance :
10μF
Series :
M
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Applications :
SMPS Filtering
Factory Lead Time :
17 Weeks
Voltage :
25V
Mount :
Surface Mount
Datasheets
TMK316AB7106ML-T
Introducing Ceramic Capacitors TAIYO YUDEN TMK316AB7106ML-T from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:2, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Package / Case:1206 (3216 Metric), Operating Temperature:-55°C~125°C, Voltage:25V, TMK316AB7106ML-T pinout, TMK316AB7106ML-T datasheet PDF, TMK316AB7106ML-T amp .Beyond Ceramic Capacitors TAIYO YUDEN TMK316AB7106ML-T ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
TAIYO YUDEN TMK316AB7106ML-T
M 10μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)