TISP7380F3DR-S
Mfr.Part #
TISP7380F3DR-S
Package / Case
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description
THYRISTOR 270V 175A 8SOIC
Product Category :
Terminal Position :
Dual
Number of Elements :
3
Mount :
Surface Mount
SILICON SURGE PROTECTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Voltage - On State :
5V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
45A
Peak Pulse Current :
175A
Mounting Type :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
UL RECOGNIZED
Qualification Status :
Not Qualified
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) :
270V
Capacitance :
39pF
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
8
Terminal Form :
Gull wing
Pin Count :
8
Max Operating Temperature :
150°C
Hold Current :
150mA
Min Operating Temperature :
0°C
Factory Lead Time :
7 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating :
5A
Voltage - Breakover :
380V