TISP2125F3DR-S
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TISP2125F3DR-S
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet
Download
Description
THYRISTOR 100V 120A 8SOIC
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
35A
Current Rating :
5A
Capacitance :
35pF
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Number of Pins :
8
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - On State :
3V
Published :
Current - Hold (Ih) :
150mA
Hold Current :
150mA
Voltage - Off State :
100V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Breakover :
125V
Min Operating Temperature :
0°C
Mounting Type :
Surface Mount
Peak Pulse Current :
120A
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) :
100V
Current - Peak Pulse (8/20μs) :
120A
Number of Elements :
3
Max Operating Temperature :
150°C
Mount :
Surface Mount
Datasheets
TISP2125F3DR-S
Introducing Bourns, Inc. TISP2125F3DR-S from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:8-SOIC (0.154, 3.90mm Width), Number of Pins:8, Mounting Type:Surface Mount, TISP2125F3DR-S pinout, TISP2125F3DR-S datasheet PDF, TISP2125F3DR-S amp .Beyond Bourns, Inc. TISP2125F3DR-S ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.