TISP7380F3DR
Mfr.Part #
TISP7380F3DR
Package / Case
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description
THYRISTOR 270V 175A 8SOIC
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
8
Package / Case :
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
70°C
Voltage - Breakover :
380V
Min Operating Temperature :
0°C
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Terminal Position :
Dual
Terminal Form :
Gull wing
Published :
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
45A
Capacitance :
39pF
Current Rating :
5A
Peak Pulse Current :
175A
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Hold Current :
150mA