TISP7320F3SL
Mfr.Part #
TISP7320F3SL
Package / Case
Radial - 3 Leads
Description
THYRISTOR 240V 175A RADIAL 3LEAD
NOT SPECIFIED
Qualification Status :
Not Qualified
Additional Feature :
UL RECOGNIZED
Max Operating Temperature :
70°C
Voltage - On State :
5V
Package / Case :
Radial - 3 Leads
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated DC :
240V
Voltage - Breakover :
320V
Terminal Position :
Single
Current Rating :
5A
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Peak Pulse Current :
175A
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
45A
Min Operating Temperature :
0°C
Packaging :
Tube
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
JESD-609 Code :
e0
Voltage - Off State :
240V
Mount :
Through Hole
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Number of Terminations :
3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Hold Current :
150mA
Capacitance :
39pF
Base Part Number :
TISP73
Non-Repetitive Pk On-state Cur :
7.1 A