TISP7320F3DR
Mfr.Part #
TISP7320F3DR
Package / Case
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description
THYRISTOR 240V 175A 8SOIC
Product Category :
Voltage - Off State :
240V
Terminal Form :
Gull wing
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
45A
JEDEC-95 Code :
MS-012AA
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal Position :
Dual
Hold Current :
150mA
Number of Terminations :
8
Trigger Device Type :
SILICON SURGE PROTECTOR
Voltage - Rated DC :
240V
Published :
Package / Case :
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Qualification Status :
Not Qualified
Voltage - On State :
5V
Max Operating Temperature :
70°C
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e0
Capacitance :
39pF
Base Part Number :
TISP73
Reach Compliance Code :
not_compliant
Additional Feature :
UL RECOGNIZED
Voltage - Breakover :
320V
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Min Operating Temperature :
0°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Peak Pulse Current :
175A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pin Count :
8
Current Rating :
5A
Number of Pins :
3
Datasheets
TISP7320F3DR
Introducing Bourns, Inc. TISP7320F3DR from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:8, Package / Case:8-SOIC (0.154, 3.90mm Width), Base Part Number:TISP73, Mounting Type:Surface Mount, Number of Pins:8, TISP7320F3DR pinout, TISP7320F3DR datasheet PDF, TISP7320F3DR amp .Beyond Bourns, Inc. TISP7320F3DR ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.