TISP7250H3SL
Mfr.Part #
TISP7250H3SL
Package / Case
Radial - 3 Leads
Description
THYRISTOR 200V 350A RADIAL 3LEAD
Product Category :
Peak Pulse Current :
350A
Voltage - Breakover :
250V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Hold Current :
600mA
Package / Case :
Radial - 3 Leads
Capacitance :
62pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
TISP72
Current - Hold (Ih) :
150mA
JESD-609 Code :
e0
Non-Repetitive Pk On-state Cur :
60 A
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Tube
Voltage - On State :
5V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Mount :
Through Hole
Current Rating :
5A
Reach Compliance Code :
not_compliant
Pin Count :
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Number of Elements :
Voltage - Off State :
200V
Terminal Position :
Single
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
100A
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Voltage - Rated DC :
200V
Min Operating Temperature :
-40°C
Max Operating Temperature :
85°C