TISP7180F3DR-S
Mfr.Part #
TISP7180F3DR-S
Package / Case
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description
THYRISTOR 145V 175A 8SOIC
Not Qualified
Terminal Form :
Gull wing
Current Rating :
5A
Factory Lead Time :
7 Weeks
Pin Count :
8
Capacitance :
47pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
0°C
Max Operating Temperature :
150°C
Terminal Position :
Dual
Base Part Number :
TISP71
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Voltage - Breakover :
180V