TISP7150F3DR
Mfr.Part #
TISP7150F3DR
Package / Case
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description
THYRISTOR 120V 175A 8SOIC
Product Category :
JEDEC-95 Code :
MS-012AA
EAR99
Voltage - Off State :
120V
Voltage - On State :
5V
Current Rating :
5A
Voltage - Rated DC :
120V
Capacitance :
47pF
Peak Pulse Current :
175A
Surface Mount :
yes
Reach Compliance Code :
not_compliant
Max Operating Temperature :
70°C
Min Operating Temperature :
0°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
JESD-609 Code :
e0
Terminal Form :
Gull wing
Pin Count :
8
Number of Terminations :
8
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
45A
Number of Pins :
Terminal Position :
Dual
Published :
Voltage - Breakover :
150V
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Hold Current :
150mA
Datasheets
TISP7150F3DR
Introducing Bourns, Inc. TISP7150F3DR from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:8, Package / Case:8-SOIC (0.154, 3.90mm Width), Base Part Number:TISP71, Mounting Type:Surface Mount, Number of Pins:8, TISP7150F3DR pinout, TISP7150F3DR datasheet PDF, TISP7150F3DR amp .Beyond Bourns, Inc. TISP7150F3DR ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.