TISP7125H3SL
Mfr.Part #
TISP7125H3SL
Package / Case
Radial - 3 Leads
Description
THYRISTOR 100V 350A RADIAL 3LEAD
TISP71
Voltage - Off State :
100V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
100A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Operating Temperature :
85°C
Min Operating Temperature :
-40°C
Holding Current-Max :
600mA
Number of Terminations :
3
Reach Compliance Code :
not_compliant
JESD-609 Code :
e0
Voltage - Breakover :
125V
Packaging :
Tube
Non-Repetitive Pk On-state Cur :
60 A
Current Rating :
5A
Pin Count :
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Peak Pulse Current :
350A
Surface Mount :
No
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitance :
74pF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal Position :
Single
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - On State :
5V
Hold Current :
150mA