TISP7125F3SL
Mfr.Part #
TISP7125F3SL
Package / Case
Radial - 3 Leads
Description
THYRISTOR 100V 175A RADIAL 3LEAD
3
Reach Compliance Code :
not_compliant
Packaging :
Tube
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Hold Current :
150mA
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
45A
Surface Mount :
No
Published :
Voltage - Off State :
100V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Voltage - Rated DC :
100V
Mounting Type :
Through Hole
Capacitance :
47pF
Voltage - On State :
5V
Number of Elements :
Voltage - Breakover :
125V
Current Rating :
5A
Terminal Position :
Single
Min Operating Temperature :
0°C
Max Operating Temperature :
70°C
JESD-609 Code :
e0
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
ECCN Code :
EAR99
Non-Repetitive Pk On-state Cur :
7.1 A
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Trigger Device Type :
SILICON SURGE PROTECTOR
Peak Pulse Current :
175A