TISP7125F3P
Mfr.Part #
TISP7125F3P
Package / Case
8-DIP (0.300, 7.62mm)
Description
THYRISTOR 100V 175A 8DIP
Hold Current :
150mA
Voltage - On State :
5V
Reach Compliance Code :
not_compliant
Package / Case :
8-DIP (0.300, 7.62mm)
Number of Terminations :
8
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
45A
Capacitance :
47pF
Voltage - Off State :
100V
JEDEC-95 Code :
MS-001BA
Peak Pulse Current :
175A
Min Operating Temperature :
0°C
Voltage - Breakover :
125V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Tube
Number of Elements :
3
Number of Pins :
8
Mounting Type :
Through Hole
JESD-609 Code :
e0
Max Operating Temperature :
70°C
Current Rating :
5A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
No
Voltage - Rated DC :
100V
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Non-Repetitive Pk On-state Cur :
5.7 A
Terminal Position :
Dual
Base Part Number :
TISP71
Datasheets
TISP7125F3P
Introducing Bourns, Inc. TISP7125F3P from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:8-DIP (0.300, 7.62mm), Number of Terminations:8, Number of Pins:8, Mounting Type:Through Hole, Base Part Number:TISP71, TISP7125F3P pinout, TISP7125F3P datasheet PDF, TISP7125F3P amp .Beyond Bourns, Inc. TISP7125F3P ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.