TISP7125F3DR-S
Mfr.Part #
TISP7125F3DR-S
Package / Case
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description
THYRISTOR 100V 175A 8SOIC
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
45A
Capacitance :
47pF
Package / Case :
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Terminal Position :
Dual
Voltage - On State :
5V
Number of Terminations :
8
Current - Peak Pulse (8/20μs) :
175A
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) :
100V
Number of Pins :
8
JESD-609 Code :
e3
Published :
Terminal Form :
Gull wing
Pin Count :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Max Operating Temperature :
70°C
Mounting Type :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JEDEC-95 Code :
MS-012AA
Current Rating :
5A
Mount :
Surface Mount
Voltage - Breakover :
125V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Hold Current :
150mA
Min Operating Temperature :
0°C
Factory Lead Time :
7 Weeks
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Datasheets
TISP7125F3DR-S
Introducing Bourns, Inc. TISP7125F3DR-S from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Base Part Number:TISP71, Package / Case:8-SOIC (0.154, 3.90mm Width), Number of Terminations:8, Number of Pins:8, Mounting Type:Surface Mount, TISP7125F3DR-S pinout, TISP7125F3DR-S datasheet PDF, TISP7125F3DR-S amp .Beyond Bourns, Inc. TISP7125F3DR-S ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.